A korrekció célja, hogy a nyomvonalat a normális irányba tereljük. A normális lefutású nyomvonal és a korrekciós emelő – mint ék – együttesen olyan erőt keltenek, ami a boltozatot eredeti helyzetébe kényszeríti. Alapvetően fontos, hogy a korrekciós emelők nem alátámasztó, hanem a terhelésre fellépő dinamikus korrigáló funkciót látnak el. A korrekciót tehát a talpbetét megfelelő méretű és magasságú elemeinek (modulok) olyan…
A korrekciós nyomvonal kialakítását a talp nyomásponti képe alapján egy tervező program segítségével végezzük. A megtervezett modulelrendezés sáncszerűen csatornát képez. A betét használata következtében szükségszerűen ebben fog haladni a test súlyvonala. Idővel az ébredő erők hatására a boltozatok az eredeti helyzet felé közelítenek
A modulelrendezés elsősorban a korrekciós nyomvonal kialakítását és csak másodsorban a túlnyomott területek tehermentesítését szolgálja. A különböző modulok számítógépes tervezés és tapasztalati kipróbálás után kerültek kialakításra.
A Suport szoftver lehetőséget biztosít arra, hogy a különböző időpontokban készített felvételek egymással és a standard ún. „ jó talpkép”-pel összehasonlíthatóak legyenek. Ez megkönnyíti a diagnosztikát és a talpnyomásban történt változások jól nyomon követhetők.